www.slytherin.pl salonik Slytherinu
Draco Dormiens
Welcome to Draco Dormiens

Jestes czarodziejem/czarownicą? Masz słabość do węży i zieleni, a twoimi ulubionymi bohaterami są profesor Snape lub Lucjusz Malfoy? Jesteś ambitny, pewny siebie i samowystarczalny? Slytherin czeka na ciebie, by pomóc ci rozwinąć skrzydła.
21 maj 2022
Ten artykuł został napisany przez Mal

Dementorzy to strażnicy Azkabanu, więzienia dla czarodziejów. Wysysają z człowieka wszystkie dobre wspomnienia, każdy błysk radości, pozostawiając czarną pustkę okraszoną złymi wspomnieniami. Ukazują się jako ubrane w czarne płaszcze istoty, nie pokazujące twarzy i sprawiające że wszystko wokół zastyga. Jedynym zaklęciem, którym można przegnać dementora jest Patronus (wypowiadany słowami „Expecto Patronum”). Jest to zaklęcie tworzące siłę dobrej energii, która przeciwstawia się mrokowi złowrogich strażników. Ostatecznym czynem dementora jest złożenie pocałunku, wraz z którym dementor odbiera pocałowanemu duszę.

Pomimo, że dementorzy byli problematyczni i tylko kwestią czasu było, aż przejdą na stronę Voldemorta (który da im wiele osób, z których mogliby wyssać dobre wspomnienia), Korneliusz Knot trzymał ich ze względu na konieczność kontrolowania śmierciożerców w więzieniu. Gdy Voldemort odzyskał siły, dementorzy wypuścili śmierciożerców na wolność i przyłączyli się do Czarnego Pana.