www.slytherin.pl salonik Slytherinu
Draco Dormiens
Welcome to Draco Dormiens

Jestes czarodziejem/czarownicą? Masz słabość do węży i zieleni, a twoimi ulubionymi bohaterami są profesor Snape lub Lucjusz Malfoy? Jesteś ambitny, pewny siebie i samowystarczalny? Slytherin czeka na ciebie, by pomóc ci rozwinąć skrzydła.
21 maj 2022
Ten artykuł został napisany przez Mal

Expecto Patronum – zaklęcie wyczarowujące Patronusa, dobrą siłę chroniącą przed dementorami. Moc tego zaklęcia zależy od możliwości czarodzieja rzucającego je. Patronus Harry’ego był na początku słaby i nie mógł pokonać nawet zmienionego w dementora bogina. Zaklęcie to jest jednym z tych, które mogą uratować życie, gdyż dementorzy są jednymi z najstraszniejszych stworów magicznego świata. By zaklęcie miał wystarczającą siłę, trzeba przypomnieć sobie naprawdę szczęśliwy moment swojego życia.

Patronusy mają zawsze postać zwierzęcia. U Harry’ego był to jeleń (związany z Patronusem jego ojca), u Lily Evans –  łania (jako para dla Jamesa Pottera). Zwierzęcia nie można sobie wybrać, ale Patronus zawsze wypływa z duszy.

Expecto Patronum jest najsilniejszym pozytywnym zaklęciem, jakie istnieje.

Myślisz, że umarli, których kochaliśmy, naprawdę nas opuszczają? Myślisz, że nie przypominamy sobie ich najdokładniej w momentach wielkiego zagrożenia? Twój ojciec żyje w tobie, Harry, i ujawnia się najwyraźniej, kiedy go potrzebujesz. Bo jak inaczej mógłbyś wyczarować tego właśnie patronusa? To był przecież Rogacz.

Patronusy znanych osób

Harry Potter – jeleń
Ron Weasley – pies
Hermiona Granger- wydra
Luna Lovegood – zając
McGonagall- kot
Severus Snape- łania
Lily Evans/Potter – łania