www.slytherin.pl salonik Slytherinu
Draco Dormiens
Welcome to Draco Dormiens

Jestes czarodziejem/czarownicą? Masz słabość do węży i zieleni, a twoimi ulubionymi bohaterami są profesor Snape lub Lucjusz Malfoy? Jesteś ambitny, pewny siebie i samowystarczalny? Slytherin czeka na ciebie, by pomóc ci rozwinąć skrzydła.
20 kwi 2023
Ten artykuł został napisany przez Mal

Data urodzenia: 9 stycznia 1960.
Data śmierci: 1 maja 1998, podczas Bitwy o Hogwart, około godziny przed świtem.
Pochodzenie: Półkrwi.
Matka: Eileen Prince (czarownica).
Ojciec: Tobias Snape (mugol).
Dom rodzinny: Murowany dom szeregowy na Spinner’s End nad rzeką, w miejscu, które wydaje się być zaniedbanym obszarem przemysłowego miasta w północnej Anglii.
Włosy: czarne i tłuste, do ramion.
Oczy: czarne.
Cera: ziemista, określana również jako bardzo blada.
Cechy wyróżniające: długi, haczykowaty nos, grymas; Mroczny Znak na lewym przedramieniu, ale nie zawsze wyraźnie widoczny.

Severus Snape, syn Tobiasa Snape’a i Eileen Prince, by półkrwi czarodziejem. Jego matka, czarownica, źle wybrała męża, ponieważ Tobias był agresywny, zarówno dla niej jak i Severusa. Osamotniony Snape poznawszy Lily Evans, która także była  magiczna i półkrwi, wkrótce zaprzyjaźnił się z nią. Niedługo potem otrzymali list z Hogwartu – mimo nadziei Snape’a na wspólnym dom, Lily została przydzielona do Gryffindoru, a Severus do Slytherinu.

W szkole Lily zaprzyjaźniła się z Jamesem Potterem, a Snape zaczął zadawać się z nienawidzącymi mugoli ślizgonami – w tym Mulciberem i Averym. James Potter wraz z przyjaciółmi – „Huncwotami” – obrali sobie Snape’a za cel i dokuczali mu na każdym kroku. Snape raz nawet otarł się o śmierć, kiedy Huncwoci zwabili go do kryjówki Lupina, gdzie przebywał jako wilkołak. James Potter był szczególnie okrutny, mimo, że Lily tego nie pochwalała.

Kiedy Snape nazwał ją w przypływie desperacji „szlamą”, Lily odcięła się od niego i wyszła za mąż za Jamesa po opuszczeniu  szkoły. Severus nigdy nie przestał jej kochać, co zaowocowało całym jego dorosłym życiem.

Snape wraz z innymi ślizgonami dołączył do Śmierciożerców. Podsłuchawszy przepowiednię Trelavney o nadchodzącym końcu Voldemorta, wydał ją Czarnemu Panu, a ten odkrył, że chłopiec z proroctwa jest synem Jamesa i Lily. Snape był zrozpaczony, chciał to jakoś cofnąć. Pomocną dłoń ofiarował mu Dumbledore. Lily jednak umarła, broniąc syna – Snape oddał się całkowicie na usługi Dumbledora, załamany, ale gotowy pomagać synowi ukochanej.

Przez szesnaście lat Severus był nauczycielem eliksirów w Hogwarcie i głową Slytherinu. Gdy Harry przybył do szkoły, Snape natychmiast zapałał do niego niechęcią – także dlatego, że Harry wyglądał prawie identycznie, jak James. Snape robił wszystko, aby poniżyć chłopca, faworyzował także członków swojego domu, zabierając co rusz punkty Gryffindorowi. Ta mała zemsta maskowała w doskonały sposób jego ścisłą opiekę nad Harry’m. Snape ochronił go przed Veritaserum Umbridge, a także uczuł Oklumencji. Ta nauka zakończyła się fiaskiem, gdyż Harry zobaczył w umyśle nauczyciela jego „najgorsze wspomnienie” – Jamesa znęcającego się nad nim i nazwanie przez Snape’s Lily szlamą.

Harry używał także podręcznika tak zwanego Księcia Półkrwi – gdzie Snape udoskonalił przepisy na eliksiry i skonstruował wyjątkowo niebezpieczne zaklęcie – Sectumsempra.

Czarny Pan, po postaniu z metaforycznego grobu, znów zwerbował Snape’a. Jednak on już był całym sercem za Dumbledorem. Pozostał w szeregach Voldemorta, szpiegując go i ochraniając szkołę i Harry’ego. Kiedy Voldemort zaplanował zabić Dumbledora przy pomocy Draco Malfoya, dyrektor Hogwartu poprosił Severusa, by to on go zabił, nie pozwalając Draco skalać swojej duszy i by sam Snape utwierdził Czarnego Pana w jego oddaniu. Snape zabił Dumbledora.

Dumbledore zostawił instrukcje, by Severus chronił dzieci w szkole. Snape został dyrektorem Hogwartu, udając że szkoła służy teraz indoktrynacji uczniów.

Snape zginął zabity przez Naginię, węża Voldemorta. Przy umierającym czuwał Harry, któremu Snape ofiarował swoje wspomnienia, by ten go zrozumiał, gdy odda jej myśloodsiewni. Harry, po zwycięstwie nad Czarnym Panem, zrozumiał, jak wiele Sanpe zrobił dla niego i Hogwartu i nazwał go najodważniejszym człowiekiem, jakiego znał.