www.slytherin.pl salonik Slytherinu
Draco Dormiens
Welcome to Draco Dormiens

Jestes czarodziejem/czarownicą? Masz słabość do węży i zieleni, a twoimi ulubionymi bohaterami są profesor Snape lub Lucjusz Malfoy? Jesteś ambitny, pewny siebie i samowystarczalny? Slytherin czeka na ciebie, by pomóc ci rozwinąć skrzydła.
21 maj 2022
Ten artykuł został napisany przez Mal

Slytherin – jeden z czterech domów w Hogwarcie. Pochodzi od imienia jednego z czterech legendarnych założycieli Szkoły Magii i Czarodziejstwa – Salazara Slytherina. Nazwa kojarzy się z czymś ślizgającym się lub śliskim (czasownik slither jest równoznaczny z „pełzać”) lub z niejaką przebiegłością. Emblematem Slytherinu jest wąż.

Piosenki Tiary Przydziału o Slytherinie:

1991: A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele.

1994: A przebiegły jak wąż Slytherin
Wspiera żadnych władzy i ambitnych.

1996: Slytherin przyjmuje takich,
Co maja czysta krew,
Co mają więcej sprytu
Od uczniów domów trzech

Dom ten ma tendencję do przyciągania przebiegłych, zaradnych i ambitnych uczniów, głównie czystej krwi, ponieważ Salazar Slytherin przedkładał te cechy ponad wszystkie inne. Wielu Ślizgonów stało się potężnymi czarodziejami – mają też oni tendencję do dołączania do różnych klik, takich jak Śmierciożercy – chociaż uczniowie Slytherinu nie są źli. Są po prostu ambitni i dumni i nie są to cechy negatywne.

„My, Ślizgoni, jesteśmy odważni, tak, ale nie głupi. Na przykład, mając wybór, zawsze zdecydujemy się ratować własne szyje.

 

„Albusie Severusie, zostałeś nazwany na cześć dwóch dyrektorów Hogwartu. Jednym z nich był Ślizgonem i był prawdopodobnie najodważniejszym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek znałem.”

 

„Tak się składa, że ​​masz wiele cech, które Salazar Slytherin cenił w swoich starannie dobranych uczniach. Jego własny, bardzo rzadki dar, mowa węży — zaradność — determinacja — pewne lekceważenie zasad”.

 

„Możesz być wspaniały, wiesz, to wszystko jest w twojej głowie, a Slytherin pomoże ci w drodze do wielkości, nie ma co do tego wątpliwości.”

Uczniowie Slytherinu byli bardzo inteligentni i dążyli do wielkości. Sześć razy w ciągu sześciu lat przed przybyciem Harry’ego Pottera do Hogwartu, Slytherin wygrał Puchar Domów. I gdyby nie dodatkowe punkty zdobyte przez Harry’ego, znów by wygrał. To wiele mówi o ciężkiej pracy i szybkich umysłach Ślizgonów – nie dotyczy to tylko Krukonów. Uczniowie Slytherinu walczyli również z Voldemortem, nawet jeśli film chce, abyśmy wierzyli inaczej.

Zabawny fakt: Slytherin to pierwszy i ostatni wymieniony Dom w książkach. Pierwszy raz Draco wspomina o nim na Ulicy Pokątnej, ostatni, kiedy Harry mówi swojemu synowi, że Slytherin jest godnym Domem.

Jestem dumną Ślizgonką 🙂