www.slytherin.pl salonik Slytherinu
Draco Dormiens
Welcome to Draco Dormiens

Jestes czarodziejem/czarownicą? Masz słabość do węży i zieleni, a twoimi ulubionymi bohaterami są profesor Snape lub Lucjusz Malfoy? Jesteś ambitny, pewny siebie i samowystarczalny? Slytherin czeka na ciebie, by pomóc ci rozwinąć skrzydła.
21 maj 2022
Ten artykuł został napisany przez Mal

Węże należą oczywiście do gatunku gadów beznogich, które odznaczają się wielkim wpływem na ludzi. Można je bowiem nienawidzić i bać się ich, a można (jak w moim przypadku, w przypadku dziewczyny posiadającej jednego w siedzibie swej ślizgońskiej) je bezgranicznie kochać i być im oddanym. W Harrym Potterze węże odgrywają niezwykle istotną rolę. Wszystko zaczęło się od Salazara Slytherina, który był wężoustym, czyli potrafił porozumiewać się z tymi gadami. Stąd symbolem naszego domu jest wąż. Wężoustym jest też chłopiec który przeżył, a także sam Lord Voldemort. Wąż jest obecny także wśród Śmierciożerców – Mroczny Znak, który wywoływał każdy sługa Czarnego Pana, składał się z czaszki i węża.

My, Ślizgoni, węże traktujemy ze szczególną powagą. Są nie tylko naszym symbolem i znakiem rozpoznawczym, ale także przypominają o naszej naturze. Podejść ofiarę, zahipnotyzować ją i połknąć w całości.